За підтримки україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти» наші колеги зробили дослідження та опублікували його в науковому журналі Heliyon https://bit.ly/3Bwt2TD.
Безмежно вітаємо команду авторів й дослідників. Пишаємося ними до зірок!
І ми були б не ми, якби не мали за плечима велику історію, як ця стаття стала можливою. Отже, сідайте зручніше й пірнаємо у світ українських досліджень
На початку 2022 року для наших пілотних закладів ми оголосили прийом дослідницьких пропозицій. Ідея була в тому, щоб підтягнути дослідницькі спроможності наших пілотів практичним шляхом та дати розуміння дослідження, як воно робиться, як оформлюються результати, як це — надрукуватися в журналі, що індексується в Scopus.
Спочатку ми провели декілька воркшопів про те, як писати дослідницьку пропозицію. Оголосили конкурс, отримали та врешті обрали найкращі новоспечені пропозиції. Переможців було шість, фіналісти пізніше були посилені дослідницькою командою з представників нашого проєкту.
Протягом року учасники мали тренінги й навчали їх професори Маастрихтського університету професор доктор Вім Гроот PhD, професор доктор Мілена Павлова PhD та доктор Нінке де Йонг PhD. Під час воркшопів вони вивчали які бувають дослідження, методи, як оформлювати результати в статтю тощо.
Паралельно кожна група дослідників мала супервайзерів: одного Маастрихтського з команди професорів, про яких ми писали вище та одного українського. Нашими супервайзерами стали доктор Тетяна Черниш PhD, доктор Валентина Ануфрієва PhD та PhD здобувачі Марія Шваб і Олена Левенець. Вони зустрічалися кожні два-три тижні та працювали конкретно над реалізацією свого дослідження.
І от маємо перший опублікований результат — команда КЗВО ЛОР “Львівська медична академія імені Андрея Крупинського опублікувала статтю!
На черзі команди Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського і Буковинський державний медичний університет, які активно спілкуються з журналами. Деякі команди, як от харківського національного медичного університету, через інтенсивні обстріли вимушена відкладати роботу, але й попри це — не зупиняється та вже майже завершили драфти своїх досліджень! Тож чекаємо публікацій й незабаром вам про це розкажемо.
До речі, це не єдиний успіх для команди ЛМА. Памʼятаєте, ми оголошували подачу заявок на International collaboration for community health nusring research 15-17 квітня в Лондоні? Так от тези команди ЛМА відібрали для участі в конференції. На додаток — вони отримали грант від Queen’s Nursing Institute та Burdett Trust for Nursing Institute та потрапляють на подію коштом стипендії.
Ми дякуємо усім командам, які прийняли цей непростий виклик, розвивають дослідження та прокачують свій рівень. Бачити ваш ріст — велике щастя та досягнення нашої мети