Центр медичної симуляції

Центр медичної симуляції

 

Адреса: вул. П. Дорошенка, 70,
м. Львів, 79000

Email: cms@lma.edu.ua

Урочисте-відкриття-Центру-медичної-симуляції

Положення центру медичної симуляції

 

Центр медичної симуляції як окремий підрозділ створений наказом ректора від 17.01.2020 для відпрацювання практичних фахових навичок здобувачами вищої освіти.

Симуляційне навчання сьогодні є невід’ємною складовою вищої медичної освіти, дає можливість безпечно опановувати здобувачами широкий спектр фахових практичних навичок.

Відпрацювання практичних навичок і клінічних сценаріїв відбувається за такими напрямками:

  • Терапевтичний напрям. Екстрена медична допомога та інтенсивна терапія (кардіологічний профіль), загальна практика сімейна медицина. Відпрацювання порятунку дорослих і дітей за протоколами BLS, ALC, ACLS, PALS. Відпрацювання спеціальних навичок з мануальної і механічної компресії грудної клітки, способів відновлення серцевої діяльності, дефібриляції і генерації правильних серцевих ритмів, забезпечення прохідності дихальних шляхів, інтубації трахеї і вентиляції легень. Відпрацювання навичок усіх видів ін’єкцій. Обстеження молочної залози.
  • Хірургічний напрям та надзвичайні стани. Екстрена медична допомога (травма), хірургія, тактична медицина, медицина надзвичайних ситуацій. Відпрацювання порятунку постраждалих від травматичних ушкоджень за протоколами BTLS, PhTLS, ATLS, TRIAGE, START, ТССС та ін. Опанування різних видів зупинки зовнішньої кровотечі, декомпресії грудної клітки, опанування відкритого пневмотораксу, забезпечення прохідності дихальних шляхів, інтубації трахеї і вентиляції легень. Десмургія. Окремі сертифіковані програми підготовки медсестри хірургічного профілю та системи ЕМД.
  • Акушерство. Відпрацювання практичних навичок гінеколоічного обстеження, зондування матки, встановлення і видалення внутрішньоматкової спіралі, введення контрацептивної губки, жіночого презерватива, розпізнання основних маткових патологій. Відпрацювання навиків приймання пологів з використанням удосконаленого тренажера.
  • Реабілітація і паліативна допомога, сестринський догляд. Відпрацювання основних навичок догляду за нерухомим (обмежено рухомим) пацієнтом з використанням повноростового манекена людини. Сертифікована програма для медсестер.

Навчальні сценарії максимально відтворюють реальні  клінічні ситуації, використовується методологія брифінгу і дебрифінгу, яка забезпечує максимально ефективний зворотній зв’язок з курсантами. У разі успішного складання максимально об’єктивізованого іспиту здобувач отримує сертифікат встановленого зразка.

Для здобувачів вищої освіти на старших курсах пропонуються вибіркові дисципліни «Введення в медичну симуляцію» та «Основи медичної симуляції».

Заняття в центрі проводять штатні викладачі-інструктори, які мають відповідні сертифікати і достатній досвід клінічної роботи за основними напрямками навчання.

КЗВО ЛОР ЛМА ім. Андрея Крупинського висловлює окрему подяку Україно-Швейцарському проєкту «Розвиток медичної освіти» за вагомий внесок у створення і розвиток центру, надання мериторичного супроводу та матеріально-технічних засобів симуляційного навчання.

Базова екстрена медична допомога
Базова екстрена медична допомога
Навчальні заняття груп
Навчальні заняття груп