11 грудня 2020 року об 11.00 на онлайн платформі ZOOM відбулась  зустріч на тему “Пандемія COVID-19 як джерело сильного психофізичного стресу. Як уникнути згубного впливу?”, яка стала логічним завершенням реалізації проєкту «Наслідки для фізичного та психологічного здоров»я студентів-медиків, зокрема медичних сестер, пандемії коронавірусу COVID-19» реалізованого Вищим навчальним комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівська медична академія ім. Андрея Крупинського» та Державним закладом «Луганський державний медичний університет» в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією «Єврорегіон Карпати Україна – Карпатська  агенція регіонального розвитку» та фінансується за кошти  Львівської обласної ради для здійснення освітніх обмінів  між закладами Львівської, Луганської і Донецької областей. Доповідачами були:
  • Костерева Наталя Василівна, викладач кафедри внутрішньої медицини та управління охороною здоров’я ВНКЗ ЛОР «ЛМА ім. Андрея Крупинського»: “Ставлення учасників освітнього процесу у закладах медичної освіти щодо обізнаності та наслідків пандемії COVID-19”;
  • Рудакова Наталя Євгенівна, викладач кафедри психічного та фізичного здоровя»я ВНКЗ ЛОР «ЛМА ім. Андрея Крупинського»: “Пандемія COVID-19 як джерело сильного психофізичного стресу. Як уникнути згубного впливу? Поради фізичного терапевта”;
  • Круглова Оксана Вікторівна, завідувачка кафедри внутрішньої медицини №2ДЗ «Луганський державний медичний університет», доцент, кандидат медичних наук: “Наслідки для фізичного здоров’я студентів-медиків пандемії COVID-19”;
  • Ліщук Роман Миколайович, завідувач кафедри психічного та фізичного здоровя»я ВНКЗ ЛОР «ЛМА ім. Андрея Крупинського», кандидат медичних наук: «Управління стресом як ресурс подолання професійного вигорання».
До участі в заході долучилась адміністрація, декани та завідувачі кафедр ВНКЗ ЛОР  «Львівська медична академія ім. Андрея Крупинського» та ДЗ «Луганський державний медичний університет», численні студенти. Також на заході були присутні наші студенти групи ІІ МС в 21: головна медична сестра Центру дитячої кардіології та кардіохірургії Піддубна Інна, старші медсестри відділень Центра дитячої кардіології та кардіохірургії: Дородновак Наталія, Максименко Тетяна, Коновал Людмила. Активну участь в дискусії прийняли стейкхолдери та працівники Академії:
  • Сувало Орест, лікар-психіатр, керівник проектів та програм Інституту психічного здоров’я Українського Католицького Університету,представник Україно-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України»;
  • Дуб Наталія – декан факультету № 2 ВНКЗ ЛОР «ЛМА ім. Андрея Крупинського»;
  • Неділько Роксолана – завідувачка кафедри внутрішньої медицини та управління охороною здоров’я ВНКЗ ЛОР «ЛМА ім. Андрея Крупинського»;
  • Похмурський Володимир – завідувач кафедри хірургічних дисциплін і невідкладних станів, кандидат медичних наук, доцент кафедри хірургії;
  • Хобзей Богдан, лікар, працівник Львівського центру громадського здоров»я, Голова студентського самоврядування (студентської Ради) Львівського медичного університету ім.. Данила Галицького, в часі, коли був студентом;
  • Теленько Іванна, магістр медсестринства, головна медична сестра КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Бібрської міської ради, переможець Всеукраїнського конкурсу МОЗ України серед медичних сестер та медичних братів «Лідери змінюють світ».
На загал, в заході брали участь 43 особи. Результати обговорення: –    Пандемія COVID-19 ще раз нагадує нам, що психічне здоров’я є настільки ж важливим, як і фізичне здоров’я; – формування стресостійкості є запорукою психічного та фізичного здоров’я людей і неодмінною умовою соціальної стабільності, прогнозованості процесів, що відбуваються в суспільстві; –   зростаючі психічні навантаження на нервову систему та психіку сучасної людини призводять до формування емоційної напруги, яка виступає одним з головних чинників розвитку різних психосоматичних захворювань; –   за таких умов актуалізується проблема стрес-менеджементу як засобу подолання негативних наслідків стресу; – послуги із психічного здоров’я є невід’ємною частиною загального державного реагування на COVID-19; –    доречним є запровадження у ВУЗах тренінгу для роботи в постійно мінливих умовах роботи, зокрема в часі пандемії COVID-19 (посттравматичне особистісне зростання; стрес-менеджмент; командна злагодженість; розвиток адаптивних стратегій подолання страхів,  які  допомагають студентам медикам розуміти та  відчувати позитивні наслідки психологічної кризи); –     створення у ВУЗах електронного ресурсу простих психологічних ресурсів для медичних працівників.