Не (до) представленість жінок у політичній системі України: причини і стратегії подолання

     У травні 2021 року завершився плановий цикл наукових семінарів  на кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін. На завершальному  засіданні члени кафедри прослухали й обговорили доповідь колеги, доцента Олійник Наталії Юріївни про гендерну рівність у сьогоднішньому громадянському суспільстві.

     Захід проведено у конференційному залі з метою представлення мультимедійної презентації на тему: « Не (до) представленість жінок у політичній системі України: причини і стратегії подолання».  Питання гендерної політики дуже актуальне на державному рівні, тому що розширює права і можливості жінок, а також зміцнює їхню роль у процесі здійснення національних реформ. Гендер – це не лише про відмінність за біологічними ознаками між чоловіками та жінками.  Гендерна теорія передбачає зміну соціальної  реальності, яка відображає потреби сучасного сьогодення. Законодавчо принцип гендерної рівності закріплений в конституції України. Стаття 3 Конституції закріплює рівність чоловіків та жінок в усіх сферах життя.

     Дискусію розвинув член  кафедри, доцент Рутар С.М., який навів цікаві факти глобальних досліджень  (Clobal Cender Cap Report 2020), що готується Світовим економічним форумом і вимірює величину гендерного розриву (gender gap) у чотирьох важливих сферах нерівності між жінками та чоловіками: економічна участь, рівень освіти, сфера здоров՚я та політичне представництво. У 2020 році Україна посіла 59 місце із 153 досліджуваних країн.

Не (до) представленість жінок у політичній системі України причини і стратегії подолання