Наше життя – в наших руках

     25 листопада 2021 року викладачами кафедри лабораторної медицини (зав кафедри Федорович У.М.) та кафедри соціально-гуманітарних дисциплін (зав кафедри к. іст. н. Лозинською С.О.) організовано та проведено виховний освітній захід на тему: “Наше життя – в наших руках”. 

     Для  привітання запрошені гості: Уляна Подільчак – медична сестра діагностичного центру “Медіс”, Юліана Куліш – медична сестра медичного центру “Родина”, Віталіна Лопата – операційна медична сестра дитячого центру кардіології та кардіохірургії міста Києва. Продемонстровано відео щодо роботи  відділення реанімації лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

     Мультимедійну доповідь Ситуація з COVID-19 у світі та в Україні” підготувала завідувач кафедри лабораторної медицини Федорович У.М. яка надала інформацію щодо смертності від COVID-19, заповнення ковідних відділень, споживання кисню хворими на COVID-19, про стабілізацію рівня  госпіталізацій, про експертів що констатують початок спаду захворюваності в Україні тощо. 

Викладачі кафедри лабораторної медицини:

     – к .пед. н. Любінська О.І. підготувала мультимедійну доповідь Що варто знати про COVID-19”:  про пандемією  COVID-19. причину цієї хвороби – коронавірус SARS-CoV-2. З 1960-х років  небезпечними є SARS-CoV, MERS-CoV та новий SARS-CoV-2. Розповіла про основні клітини-мішені для SARS-CoV-2, взаємодію вірусу SARS-CoV-2 через протеїн S із рецептором АПФ-2,  основні симптоми COVID-19, мутації, нові геномні варіанти SARS-CoV-2, зокрема штам Дельта тощо;

    – Менів Н.П.  підготувала мультимедійну доповідь “Основні ускладнення після СOVID-19 та “постковідний синдром”. Висвітлено питання щодо найбільш поширених ускладнень після СOVID-19, ознак та симптомів, що залишаються після одужання, основні складові механізму ураження нервової системи, низку неврологічних розладів, суміжність  ожиріння та цукрового діабету 2-го типу та  важкого перебігу COVID19 з ризиком його фатальних наслідків, симптомами та скаргами пацієнтів;

    –  Двулят-Лешневська І.С. доповідала по актуальній темі: «Коронавірус: профілактика інфікування та поширення». Розповіла про елементарні правила із дотримання запобіжних заходів зараження та поширення коронавірусної інфекції, таких як,  правильно надягнута та утилізована маска, дотримання правил особистої гігієни та кашльового етикету, зменшення соціальної активності, самоізоляція. Такі заходи допоможуть усім захистити себе й оточуючих від хвороби, викликаної вірусом SARS-CoV-2;

    – Засанська Г.М. виступила з презентацією на тему «Вакцинація –  стратегія в боротьбі з COVID-19».  Основні моменти виступу: організація епідеміологічного нагляду і вакцинація населення, заходи контролювання і реагування, доступність інформації та контроль виконання рекомендованого обсягу завдань,  відстежування контактів, ІТ-технології. Розповіла про вакцинацію яка ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя, про заклики у відеозверненні папи Франциск щодо щеплення від COVID, про створення  Програми COVAX та найефективніші препарати Pfizer/BioNtech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, CoronaVac, які вакцини зараз використовують в Україні, характеристику вакцин тощо.

     Хміляр І, Р. – викладач-методист кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, аспірант кафедри педагогіки та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка», юрист за другою освітою, виступила із доповіддю «Вакцинація в умовах пандемії: право чи обов’язок». Наголосила, що у питанні вакцинації, крім особистих переконань, кожен має керуватися здоровим глуздом і законодавством задля уникнення негараздів. Проаналізувала міжнародні документи (emergency use authorization (EUA), резолюція ПАРЄ №2361 (2021) «Вакцини проти COVID-19: етичні, правові та практичні міркування»), відповідні постанови Кабінету міністрів України, які саме запроваджують карантин і відповідні накази Міністерства охорони здоров’я України. Також звернула увагу на врегулювання протиепідеміологічних заходів на державному і обласному рівнях.

В ході виступів студенти задавали питання викладачам у Viber. Такі заходи заохочуть студентів до осволодіння знаннями, виховують відповідальність за прийняті рішення щодо вакцинації. Вакцинуймося та будьмо здорові! Наше життя – в наших руках. 

Щиру подяку висловлюємо адміністрації академії, викладачам та студентам які приєдналися до нас!