Музею хвороб людини 128 років
«Mortui adiuvant vivos» ( з лат. – «Мертві допомагають живим») – з такою фразою знайомляться відвідувачі при вході до Музею хвороб людини Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, кафедри патологічної анатомії та судової медицини.
Студенти групи І МСф3 та І ЛДф1 Львівської медичної академії імені Андрея Крупинського під керівництвом куратора Вікторії Короткої на днях мали нагоду відвідати музей та ознайомитися з численною експозицією. До слова, музей славиться експонатами, яким близько півтори сотень років, або ж такими, які не мають аналогів у світі.
Виставкові експонати Музею хвороб людини – це окремі унікальні випадки: органи та їх фрагменти, тіла дітей із вродженими вадами, які померли ще в утробі матері або невдовзі після пологів. В музеї діє експозиція макропрепаратів, що налічує понад 2 тисячі експонатів та близько 95 тисяч архівних протоколів розтинів за період з 1896 по 2020 роки; велика колекція патогістологічних препаратів, які демонструють мікроскопічний вигляд більшості відомих захворювань – майже 15 тис. Одним із останніх поповнень колекції музею є легені, вражені COVID-19.