14 квітня 2025 р. в навчальному центрі „Remedium” кафедри фармації було проведено відкрите заняття на тему: Покращення доступності до фармацевтичної допомоги пацієнтів з порушенням слуху для здобувачів освіти групи ІІ ЛД 12 і групи ІІІ ФМ 21. Сценарій заняття був опрацьований колективом авторів у складі доцента кафедри фармації Софії Терещук, Оксани Городецької та Оксани Чолач (Аптечна мережа „D.S.”), сурдолога Вікторії Малюги та здобувачів освіти Ольги Ульмер і Аліни Вишневської.
У презентації „Аптека як заклад охорони здоров’я” Ольга Ульмер ознайомила присутніх з особливостями роботи аптек із забезпечення населення рецептурними та безрецептурними лікарськими засобами. З допомогою сурдолога Вікторії Малюги гості відкритого заняття отримали інформацію про аптеку та роль працівників в наданні фармацевтичної допомоги. Було проведено спілкування здобувачів освіти жестовою мовою – імітація скарг на здоров’я.
На наступному етапі заняття була проведена ділова гра: „ Надання фармацевтичної допомоги відвідувачу аптеки із скаргами на біль в горлі” за участі Вишневської Аліни, Ульмер Ольги, Малюги Вікторії, Городецької Оксани та Чолач Оксани. Проведено підбір лікарських засобів, надано фармацевтичну опіку та здійснено розрахунки через комп’ютерну програму. Всі присутні здобувачі освіти мали можливість жестовою мовою озвучити суми за лікарські засоби.
Позитивну атмосферу в аудиторії підтримала вікторина на платформі Кahoot для всіх учасників. Було запропоновано п’ять запитань з теми відкритого заняття з використанням жестової абетки. Трьох переможців відзначено сувенірами, а всі присутні отримали пігулки для щастя з Таємної аптеки.
Підсумки заняття підвели Софія Терещук, декан факультету №2 Наталія Дуб, завідувач кафедри фармації Мирослава Калитовська, заступник декана факультету №2 Оксана Сидор які подякували організаторам та відзначали, що озвучені проблеми в наданні фармацевтичної допомоги особам з вадами слуху, потребують вирішення та спільних зусиль закладів освіти в підготовці спеціалістів та аптечних закладів в практичній реалізації розширення доступності для отримання фармацевтичних послуг на належному рівні.