Перший тренінг «Стратегія розвитку симуляційного центру»
Місто Житомир 21-22 січня.
На тренінгу працювали команди у складі представників адміністрації, керівників і тренерів симцентрів з КЗВО ЛОР “Львівська медична академія імені Андрея Крупинського та Житомирський медичний інститут.
У склад команди від ЛМА взяли участь:
- Проректор з наукової роботи – Лариса СОЙКА
- Проректор з розвитку та міжнародних зв’язків – Юрій СОГУЙКО
- Головний бухгалтер – Оксана СОХАНЬ
- Начальник симуляційного центру – Володимир ПОХМУРСЬКИЙ
- Завідувач кафедри внутрішньої медицини та управління охороною здоров’я – Роксолана НЕДІЛЬКО
- Тренри симуляційного центру – Юрій ШВЕДА, Ольга КУЗЬМЕНКО та Мар’ян ГОНЧАРОВ
Під час проведення тренінгів розглядали пріоритетне питання –
Навіщо симуляційним центрам своя власна стратегія?
Симуляційне навчання — це не тільки обладнання і пофарбовані нові стіни. Центр — це цілий комплекс і бачення реалізовані через навички викладачів, продумані завдання для студентів (симуляційні сценарїі), що відображають реальні клінічні ситуації, інтеграція цих завдань в освітні програми з поступовим ускладненням — від базових до спеціалізованих навичок.
Симуляційний центр — це не просто місце, а складна система, яка об’єднує різні структурні елементи освітнього закладу і є потужним інструментом для його стратегічного розвитку.
Саме тому, протягом двох насичених днів ми, працювали над своєю ціннісною пропозицією, визначали хто є наші клієнти, як будувати взаємовідносини з ними і які канали комунікації найефективніші для різних цільових авдиторій. Навчилися оцінювати ресурси свого симуляційного центру, ідентифікували ключових партнерів і подумали над можливою співпрацею з ними для досягнення стратегічних цілей.
Таке наповнення тренінгу дозволило нашим командам загалом і кожному учаснику зокрема отримати чітке уявлення про те, як інтегрувати симуляційний центр в освітній процес і спрямувати його розвиток згідно цілям і цінностям ЗВО.
Наш експерт і тренер Matviy Khrenov, співзасновник Український центр охорони здоров’я – UHC, поєднує у собі управлінські, освітні та медичні компетентності. Його досвід і практичні поради стали справжнім поштовхом для команд у розробці стратегічних планів розвитку симуляційних центрів.
Після тренінгу ми не залишаємося сам на сам із задачами. Natalya Starynska, тренерка з викладацької майстерності, керівниця громадської організації «Вище», сертифікована керівниця проєктів Project Management Professional, тренерка з управління проєктами в ІН-СТАР, фасилітаторка та викладачка Києво-Могилянської бізнес-школи (kmbs), супервайзер процесу, буде супроводжувати наші команди під час роботи над стратегією. Вона допоможе структурувати ідеї, перевести їх у конкретні дії та фіналізувати розроблені плани.
Що далі? Україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» продовжуватиме підтримувати пілотні ЗВО у їхньому стратегічному розвитку.