Тиждень медсестринства 2024. Підсумки

ПІДСУМОК ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ МЕДСЕСТРИНСТВА 2024 РОКУ

   Тиждень медсестринства – це щорічний захід, присвячений вшануванню та визнанню важливої ролі, яку сестри/брати медичні відіграють у системі охорони здоров’я. Цей тиждень зазвичай відзначається у багатьох країнах світу в травні, співпадаючи з Міжнародним днем медичної сестри, який відзначається 12 травня. Дата 12 травня була обрана на честь дня народження Флоренс Найтінгейл, яка вважається засновницею сучасного медсестринства.

   У Львівській медичній академії імені Андрея Крупинського Тиждень медсестринства відзначився високою активністю та різноманітністю заходів. В рамках цього тижня проводилися численні зустрічі, обговорення, благодійні ярмарки, І Міжнародна студентська науково-практична конференція, а також конкурс – Кращий у професії.

ПЕРЕГЛЯД ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ФІЛЬМУ

   13 травня 2024 року здобувачі освіти мали змогу переглянути документальний фільм “Маріуполь: вибратися із пекла”. Після перегляду відбулася дискусія, де здобувачі освіти обговорювали сумні події сьогодення, ділилися своїми враженнями та емоціями. Цей захід сприяв не лише глибшому розумінню актуальних проблем, але й підвищив рівень патріотизму, емпатії та розуміння трагедії, яка сталася внаслідок вторгнення російської федерації на терени суверенної України. Крім того, обговорення фільму стало платформою для вираження особистих переживань і думок, а також нагадуванням про важливість підтримки один одного у важкі часи та знання історії задля зміцнення майбутнього.

 

ПЕРЕГЛЯД ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ФІЛЬМУ

БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК НА ПІДТРИМКУ ЗСУ   

   13 травня 2024 року здобувачі освіти Львівської медичної академії завзято організували благодійну ярмарку у дворі Академії, щоб зібрати кошти для операторів БПЛА однієї з десантно-штурмових рот 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. В результаті їм вдалося зібрати близько 17 000 гривень. Ця подія не лише допомогла зібрати необхідні кошти, але й сприяла піднесенню духу єдності та патріотизму серед здобувачів освіти, продемонструвала силу спільноти та їхню відданість підтримці військових.

   Разом до перемоги!

ДЕНЬ ПРОФІЛАКТИКИ МЕЛАНОМИ

   13-14 травня 2024 року Львівська медична академія стала центром проведення акції з моніторингу меланоми та раку шкіри у Львові в рамках Програми EUROMELANOMA. Протягом цих днів було оглянуто близько ста мешканців міста, а також викладачів і студентів академії. Захід привернув велику увагу громадськості та підвищив обізнаність про важливість раннього виявлення шкірних захворювань. Завдяки зусиллям медиків вдалося провести детальні обстеження та надати цінні рекомендації щодо профілактики та лікування.

    Збережемо здоров’я нації разом!

ДЕНЬ ПРОФІЛАКТИКИ МЕЛАНОМИ

ЯРМАРОК ПРАЦЕДАВЦІВ

   15 травня 2024 року, у рамках Тижня медсестринства-2024, відбувся Ярмарок працедавців. Здобувачі освіти мали можливість поспілкуватися з 8 представниками закладів охорони здоров’я різних форм власності та напрямків роботи. На заході були презентовані наступні заклади охорони здоров’я: Поліклініка “ВЕСЕЛКА”, стоматологія PERSONALUX DENT, медичний центр “OXFORD MEDICAL”, стоматологія “SYMBIOTYKA”, EMILY MEDICAL CENTER, медична лабораторія “ДІЛА”, медичний центр “РОДИНА” та КОСМІЧНИЙ СТОМАТОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР. Працедавці представили місії, візії та переваги своїх закладів, що дало змогу студентам краще зрозуміти свої професійні перспективи. Цей захід став чудовою нагодою для майбутніх випускників обрати той напрямок медицини, який їм найбільше до вподоби. Вдячність Збройним Силам України за можливість навчатися та працювати у мирний час!

   Разом до Перемоги!

І МІЖНАРОДНА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

   16 травня 2024 року у Львівській медичній Академії відбулася І Міжнародна студентська науково-практична конференція: «ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ МЕДИКО-БІОЛОГІЧНИХ НАУК». Крім нашої Академії співорганізатором виступав україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти в Україні».

   Серед учасників конференції талановиті студенти з Києва, Харкова, Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя, Івано-Франківська, Ужгорода, Вінниці, Житомира, Черкас, Рівного, Дніпра, Львова. А ще з Індії та Румунії! Також у конференції брали участь науково-педагогічні працівники кафедри внутрішньої медицини та управління охороною здоров’я як наукові керівники студентських наукових робіт.

   Відзначимо, що студенти-науковці здійснювали свої дослідження під час тривог, ракетних атак, блекаутів. Світ звик уявляти науковий пошук в сучасних лабораторіях і бібліотеках. А наші студенти показали світу результати наукових надбань, отримані у часи війни!

   У роботі конференції приймали участь більше ста учасників. З результатами роботи виданий збірник виступів, обсяг якого перевищує пів тисячі сторінок. Збірник розісланий у наукові бібліотеки України, тому з ним матимуть змогу ознайомитися студенти інших вишів.

   Тематика доповідей – найрізноманітніша, але головна тема – медсестринство, сімейна медицина та медична освіта. Щоб надати можливість студентам поспілкуватися в колі однодумців, на конференції діяло п’ять секцій і круглий стіл.

КРУГЛИЙ СТІЛ

16 травня 2024 року відбувся круглий стіл на тему: “Медсестринство в сімейній медицині”. У заході взяли участь гаранти освітньо-професійних програм сестринської справи різних рівнів освіти, шість практикуючих сестер медичних. А саме:
– Дрофіч Ольга – операційна сестра медична клінічного центру дитячої медицини “Охмадит”.
– Дубас Юлія – медична сестра (постова) дитячого відділення “Львівської обласної інфекційної лікарні”.
– Баранишин Регіна – сімейна медична сестра терапевтичного відділення КМП 3 МП м Львова.
– Потапенко Ірина – сестра медична педіатричного відділення КМП 3 МП м. Львова.
– Онишко Мар’яна – старша медична сестра травматологічного відділення 1 ТМО.
– Наум Юлія – старша медична сестра відділення щелепно-лицевої хірургії 1 ТМО.
Також гостями круглого столу були:
– Мартін Рааб – директор україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти», Швейцарський інститут тропічного і громадського здоров’я
– Тетяна Черниш – керівниця офісу впровадження україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти», доцентка і дослідниця, Києво-Могилянська академія.
– Олена Ігнащук – координаторка з медичної освіти україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти»
– Гвоздецька Галина – завідувачка сестринським відділенням фахового медичного коледжу ІФНМУ, викладач-методист кафедри акушерства та гінекології ім.І.Д.Ланового.

   Під час обговорення основна увага була приділена професійним та загальним компетентностям сестер/братів медичних у сфері сімейної медицини. Окрім того, обговорювалися виклики та перспективи розвитку цієї галузі, а також можливості підвищення кваліфікації та вдосконалення навичок для забезпечення високого рівня надання медичної допомоги. Під час дискусії, окрім запрошених гостей, активну участь взяли в обговорення здобувачі різних рівнів освіти.

ВИСТАВКА ЗНИЩЕНОЇ ВОРОЖОЇ ТЕХНІКИ

Під час роботи конференції в Академії була організована виставка знищеної ворожої техніки, ініційована громадською організацією «Центр об’єднаних рішень» та благодійною організацією МБФ «Соболевська фундація». Виставка привернула значну увагу учасників конференції, студентів та викладачів, наочно демонструючи наслідки бойових дій та підкреслюючи важливість підтримки українських захисників.

КОНКУРС “КРАЩИЙ У ПРОФЕСІЇ”

   17 травня 2024 року у Львівській медичній академії імені Андрея Крупинського традиційно Тиждень Медсестринства закінчено конкурсом “Кращий у професії” , ініційований та організований студенським самоврядуванням Академії. Організація та проведення цього конкурсу – це чудова можливість відзначити професіоналізм та відданість майбутніх медичних сестер та братів, які виконують важливу роль у сфері охорони здоров’я. Конкурс пройшов динамічно та захопливо, залучаючи до активної участі не лише конкурсантів, а й вболівальників та глядачів. Атмосфера була сповнена ентузіазму, що сприяло не лише професійному зростанню учасників, але й зміцненню командного духу. Кожен етап випробувань викликав живий інтерес, а учасники демонстрували високий рівень майстерності та відданості медсестринській справі. У даному конкурсі взяло участь 8 здобувачів освіти і за підсумками результатів журі відзначено 3-х переможців: Сіліну Віру (ІІ МСф-1), Танчинець Вероніку (ІІ МСф-1) та Голованову Олену (ІІ МСф-1). Вітаємо наших переможців та бажаємо їй успіху у навчанні та подальшій професійнії кар’єрі!!!

   Цей захід став справжнім святом медсестринства, показавши важливість і цінність професії в охороні здоров’я. Дякуємо ЗСУ за можливість працювати, навчатись та розвиватись!