Здоровий сон – запорука здоров’я

18.03.2023 р. відбувся кругий стіл на тему: «Здоровий сон – запорука здоров’я».

Доповідачі – викладачі та асистенти кафедри клінічного медсестринства, акушерства та гінекології: Поцюрко Наталія Теодозіївна, Рик Тетяна Миколаївна, Куксенко Ірина Василівна, Наливайко Лілія Миколаївна

Починаючи з 2008 року щорічно у третю п’ятницю березня святкується Всесвітній день сну.

Він був заснований з ініціативи Міжнародного комітету дня сну (World Sleep Day Committee) в Міжнародній асоціації медицини сну (World Association of Sleep Medicine (WASM).

Свято пропагує користь здорового сну.

У цей день міжнародні медичні організації нагадують людям про проблему недосипання та безсоння, закликають людство до здорового способу життя.

У 2011 році Всесвітній день сну був присвячений проблемам дитячого сну.

У 2012 році ВООЗ висловила прогнози щодо майбутнього медицини.

У 2019 році Всесвітній день сну має слоган – “Здоровий сон –

здорове старіння”.

У 2023 році слоганом стало: “Сон необхідний для здоровя”

Він спрямований на пропаганду користі правильного і здорового сну, залучення суспільної уваги до проблеми сну та її медичних, освітніх та соціальних аспектів, а також на запобігання і керування порушеннями сну.

Здоровий сон — не тільки приємне і необхідне заняття для людини, а й дуже корисне. Отже, добре виспатися — це найкращий спосіб відзначити Всесвітній день сну. Адже саме уві сні організм відновлює сили і готується до нового дня.

Мета свята — нагадати людям про користь правильного і здорового сну, звернути увагу громадськості на проблеми, пов’язані зі сном, і їх медичні, освітні та соціальні аспекти. Крім того, Міжнародне товариство сну таким чином сприяє профілактиці і лікуванню розладів сну, які впливають

на здоров’я і якість життя принаймні 45% населення Землі.