Вебінар WHO EPI-WIN на тему: “Лікування дифтерії: нові клінічні рекомендації ВООЗ”

28 березня  2024 року завідувач кафедри лабораторної медицини Федорович Уляна Михайлівна прийняла участь у вебінарі WHO EPI-WIN на тему: “ Лікування дифтерії: нові клінічні рекомендації ВООЗ”.

Дифтерія – це заразне захворювання, яке викликається бактеріями, що виробляють токсини. Він закінчується летально в 5-10% випадків, з вищою смертністю у маленьких дітей.

Ті, хто не імунізовані або недостатньо імунізовані, знаходяться в зоні ризику захворювання. Недавні спалахи дифтерії в Нігерії, Гвінеї та сусідніх країнах у 2023 році підкреслили нагальну потребу в клінічних рекомендаціях з лікування дифтерії, що ґрунтуються на доказах. Враховуючи спорадичний характер спалахів, багато клініцистів у постраждалих регіонах ніколи не лікували гостру дифтерію та пов’язані з нею ускладнення. Визнаючи зростання спалахів дифтерії в усьому світі, ВООЗ швидко розробила нову інструкцію з клінічного лікування цієї хвороби. Цей вебінар надав інформацію від експертів про те, що є новим і найбільш актуальним у цих рекомендаціях, а також поділився досвідом у цій галузі.

Доповідачі:

Вітальна промова: д-р Недрет Еміроглу, директор, Посилення готовності країни, Програма ВООЗ з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я;

Огляд дифтерії та нових рекомендацій ВООЗ щодо дифтерії: д-р Стівен Макглолін, технічний спеціаліст ВООЗ;

Досвід і міркування при розробці настанов: д-р Шрінівас Мурті, клінічний професор відділу реанімації дітей та інфекційних захворювань, Університет Британської Колумбії, Канада.

Дякуємо доповідачам за можливість безперервного професійного розвитку!