Вебінар EPI-WIN на тему: “Готові реагувати на спалах лихоманки Ебола чи Марбурзької хвороби – що нового в рекомендаціях ВООЗ щодо профілактики та контролю інфекцій”

     11 жовтня 2023 року завідувач кафедри лабораторної медицини Федорович Уляна Михайлівна прийняла участь у вебінарі EPI-WIN на тему: “Готові реагувати на спалах лихоманки Ебола чи Марбурзької хвороби – що нового в рекомендаціях ВООЗ щодо профілактики та контролю інфекцій”.

    Доповідачі: 

  • Доктор Сільві Бріан, директор відділу готовності до епідемій і пандемій та профілактики ВООЗ;
  • Доктор Недрет Еміроглу, директор ВООЗ з підвищення готовності країни до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я;
  • Пані Вікторія Віллет, технічний спеціаліст IPC, Програма надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я, ВООЗ;
  • д-р Фоласаде Огунсола, віце-канцлер, навчальна лікарня Лагоського університету; Співголова групи з розробки настанов з профілактики та контролю інфекцій щодо Еболи та Марбурзької хвороби;
  • Доктор Ейзабет Катвесіг’є, фахівець IPC, Міністерство охорони здоров’я, Уганда.

    Ебола та марбурзька геморагічна лихоманка викликаються різними вірусами  і є важкими та  смертельними захворюваннями. Спалахи хвороби Ебола та хвороби Марбурга реєструють в Африці. Спалахи породжують страх і недовіру щодо відповідних заходів у постраждалих громадах. Профілактика та контроль інфекцій (IPC) є ключовим принципом реагування на спалахи; дотримання практики IPC може запобігти та контролювати передачу інфекцій медичним працівникам та працівникам, що надають допомогу, пацієнтам та членам їхніх родин. 

    Дякуємо доповідачам за цікаві доповіді та можливість безперервного професійного розвитку!