Вебінар EPI-WIN: “Керування лихоманкою Денге: епідемія, що швидко поширюється”

2 серпня 2023 року завідувач кафедри лабораторної медицини Федорович Уляна Михайлівна прийняла участь у вебінарі EPI-WIN: “Керування лихоманкою Денге: епідемія, що швидко поширюється».

Денге (також відома як лихоманка, що руйнує кістки) — це вірусна інфекція, спричинена вірусом Денге (DENV), який передається людям через укуси інфікованих комарів.

Денге є ендемічним захворюванням у понад 100 країнах Африки, Америки, Східного Середземномор’я, Південно-Східної Азії та Західної частини Тихого океану. Денге поширюється на нові території, включаючи Європу, і виникають вибухонебезпечні спалахи. У той час як багато інфекцій протікають безсимптомно або спричиняють лише легке захворювання, DENV іноді може спричинити більш серйозні випадки та навіть смерть. Профілактика та контроль лихоманки Денге залежать від боротьби з переносником. Немає спеціального лікування лихоманки Денге/важкої форми лихоманки Денге, а раннє виявлення та доступ до належної медичної допомоги значно знижують рівень смертності від важкої лихоманки Денге.

На цьому вебінарі було представлено огляд поточної ситуації в усьому світі, а доповідачі обговорили останні дані щодо успішного лікування лихоманки Денге.

Доповідачі:

• Доктор Ібрагіма Сосе Фол, директор Глобальної програми знехтованих тропічних хвороб (NTD), ВООЗ;
  • Доктор Раман Велайудхан, керівник відділу ветеринарної охорони здоров’я, відділу боротьби з переносниками та навколишнього середовища, NTD, ВООЗ;
  • Доктор Джудіт Вонг, директор відділу мікробіології та молекулярної епідеміології, Національне агентство з навколишнього середовища, Сінгапур;
  • Доктор Люсі Лум Чай Сі, професор педіатрії, Малайський університет, Малайзія;
  • Доктор Саміра Аль-Еріані, Малярія та боротьба з переносниками, Відділ профілактики та боротьби з інфекційними захворюваннями, Регіональне бюро ВООЗ для Східного Середземномор’я;
  • Доктор Джованіні Коельо, група ентомології громадського здоров’я PAHO.

Висловлюємо щиру подяку доповідачам за цікаві доповіді  та безперервний професійний розвиток !