Судова аналітична хімія: поєднання науки та правосуддя

На практичне заняття з аналітичної хімії (квітень 2024 р.) завідувачем кафедри фармації Мирославою Калитовською було запрошено кандидата фармацевтичних наук, доцента кафедри токсикологічної та аналітичної хімії ЛНМУ ім. Данила Галицького Юрія Бідниченка, який познайомив здобувачів вищої освіти групи 2ФМ 21 із використанням бази знань із аналітичної хімії в судовій практиці.

В онлайн форматі представлено основні завдання аналітичної хімії у вирішенні кримінальних справ, наведено приклади виявлення речовин за допомогою хімічних реакцій. Здобувачів вищої освіти особливо зацікавило використання інструментальних методів аналізу при дослідженні паст кулькових ручок, солодких вод і, особливо, оригінальних парфумів та фальсифікованих аналогів.

Було також подано сучасні тенденції в аналітичній хімії для судової експертизи. Наші другокурсники відкрили для себе нові перспективи майбутнього розвитку і використання набутих знань на практиці.