16 грудня 2020 р. відбулась  науково-практична конференція–марафон з міжнародною  участю на  тему: «Covid-19: заходи та методи безпеки сьогодення», організована КЗВО «Кам’янський медичний коледж» Дніпропетровської обласної ради. У конференції взяв участь Шашков Ю.І., завуч кафедри лабораторної медицини ВНКЗ ЛОР «Львівська медична академія імені Андрея Крупинського»,  який виступив  з цікавою  та  надзвичайно актуальною  доповіддю на тему: «Роль держави в забезпеченні ефективних карантинних заходів в умовах пандемії COVID-19 ».

У своїй доповіді викладач на основі проведених  розрахунків показників захворюваності на 1 млн. населення, видужання  та смертності  від COVID–19 у країнах з різними формами правління проаналізував залежність ефективних заходів боротьби з пандемією від таких чинників як сучасна спроможна держава, ефективна та загальнодоступна система охорони здоров’я, організація науково обгрунтованих карантинних заходів, рівень культури населення.

Зроблено висновок, що ефективність антиковідних карантинних заходів в основному залежить від наявності сильної сучасної держави (авторитарної або демократичної), здатної забезпечити належний правовий порядок у всіх сферах суспільного життя, ефективної загальнодоступної системи охорони здоров’я, яка спроможна забезпечити якісну організацію ефективних протиепідемічних карантинних заходів та лікування  інфекційної патології, і рівня культури громадян, що грунтується на цінностях законопослушності, довіри громадян до держави і один до одного, легітимності влади. Також потрібно враховувати ступінь соціальної однорідності населення, його вікову структуру, ставлення до свого здоров’я та навколишнього середовища