Практичні поради щодо служіння священників у часі пандемії

Проведена міжнародна онлайн конференція «Практичні поради щодо служіння священників у часі пандемії»,  з ініціативи «Міжнародного наукового проекту «Київське Православ’я»» та «Центру св. Іоана Богослова» (м. Чернівці) на базі кафедри фармакології ВКНЗ ЛОР «Львівської медичної академії ім. А. Крупинського» 17-20 березня 2020 р.

Враховуючи дискусійні питання щодо здійснення богослужінь у часі пандемії, з ініціативи «Міжнародного наукового проекту «Київське Православ’я»» та «Центру св. Іоана Богослова» (м. Чернівці) на базі кафедри фармакології ВКНЗ ЛОР «Львівської медичної академії ім. А. Крупинського» 17-20 березня 2020 р. проведена міжнародна онлайн конференція «Практичні поради щодо служіння священників у часі пандемії», яка об’єднала священників кількох помісних Православних Церков, лікарів та фармакологів. Результатом фахової дискусії стали конкретні поради священникам та пропозиції щодо антисептичних засобів

Вже на початку карантинних заходів, виникла  проблема їх узгодження з православними канонами щодо поводження вірних у храмах, захисту саме вірних, священиків та причастя. 

Тому, за благословенням митрополита Данило, була організована міжнародна наукова конференція, яка поєднала лікарів та богословів у справі протидії пандемії з медичної точки зору. 

Ця медична-богословська конференція, стала основою для видання медичних  настанов  застосування антисептичних дезінфекційних засобів, їх перелік та особливості  –    для багатьох Православних Церков України. Були нагороджена кафедра фармакології  та завідувач кафедрою  к.м.н.  Олексюк-Нехамес А.Г 

та члени кафедри почесними грамотами.