Об’єднання зусиль для запобігання стійкості до протимікробних препаратів

23.02.2023 року о 14:00 год на кафедрі «Лабораторної медицини» КЗВО ЛОР “Львівська медична академія імені Андрея Крупинського” відбулося засідання студентського наукового товариства «Лабораторна діагностика»  на тему: «Об’єднання зусиль для запобігання стійкості до протимікробних препаратів».

Під керівництвом очільниці товариства Менів Н.П. підготовлені та заслухані доповіді студентів групи І МС11 Лящук Уляни та Когута Андрія. Висвітлено проблемність антибіотикорезистентності мікроорганізмів до антибіотиків, причини виникнення та актуальні методи подолання стійкості бактерій до антибіотиків.

Антибіотики – це невід’ємна складова сучасної медицини, яка дозволяє лікувати та профілактувати інфекційні захворювання. Однак, поширення антибіотикорезистентності бактерій є однією з найбільших загроз для здоров’я людини та громадського здоров’я загалом.

Лаборант медичний – особлива фундаментальна ніша медицини, оскільки вони відповідають за дослідження біологічного матеріалу зі збудниками захворювань та визначення їх чутливості до антибіотиків. Фахівці лабораторної діагностики забезпечують виконання програм моніторингу антибіотикорезистентності та контролю якості антибіотиків.

Лаборанти медичні відіграють важливу роль у запобіганні виникненню резистентних штамів бактерій шляхом правильного використання антибіотиків у медичній практиці. Вони працюють в тісному контакті з лікарями, щоб розробити стратегії лікування, які зменшують ризик виникнення стійкості до антибіотиків. Це допомагає запобігти поширенню інфекції, зокрема антибіотикорезистентних штамів бактерій.

Тільки спільними зусиллями ми зможемо забезпечити ефективне лікування інфекцій та запобігти поширенню антибіотикорезистентності.

Дякую доповідачам та керівнику за цікаві доповіді! Так тримати!