Нова стипендіальна програма ncn для українських студентів і науковців-початківців

НОВА СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА NCN ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ І НАУКОВЦІВ-ПОЧАТКІВЦІВ
Національний науковий центр (Республіка Польща) заохочує студентів і молодих вчених з України брати участь у новій стипендіальній програмі.
Проєкт надає можливість продовження навчання, підготовки магістерської чи докторської дисертації, впровадження інших форм навчання в польських наукових установах. Бюджет програми становить 1,2 млн злотих.
👉 Хто може подати заявку?
Університети та інші наукові установи мають право подавати заявки. Організація, що подає заявку на отримання гранту, повинна вказати підтримуючого стипендіата дослідника. До заявки також необхідно додати план інтеграції студента чи молодого вченого в польську дослідницьку спільноту та інформацію про переваги, які українська академічна спільнота може отримати від знань і досвіду в Польщі.
👉 Формальні вимоги
Кандидат повинен відповідати таким вимогам:
✅ не має докторського ступеня або еквівалентної кваліфікації;
✅ внаслідок війни виїхав з України після 24 лютого або має намір виїхати;
✅ був або є студентом/докторантом українського університету у 2021/22 навчальному році або працює в науковому підрозділі в Україні.
У заявці слід вказати академічного викладача, який проводить дослідження в тій самій або суміжній галузі, що й студент або дослідник. Він не може бути бенефіціаром заходів, що фінансуються в межах програми.
👉 Тривалість стипендії
Стипендії призначатимуться на період від 6 до 12 місяців. Вони можуть розпочатися не пізніше 1 березня 2023 року. Стипендія може реалізовуватися дистанційно з території України, але не довше половини запропонованого терміну реалізації.
👉 Термін подачі заявки
Дедлайн подачі заявок – 26 серпня 2022 року. В обґрунтованих випадках він може бути продовжений до 3 місяців.
Заява подається в електронному вигляді через ePUAP на адресу електронної скриньки НЦН в установленому порядку.
👉 Кошти за програмою NCN
Фінансування з коштів NCN охоплює стипендію та вартість вступу студента чи дослідника. Розмір стипендії – від 3,5 тис. до 5 тис. злотих (сума може бути збільшена з власних коштів приймаючої сторони).
Підтримка спрямована на такі витрати: витрати на навчання (зокрема й мовні курси), проведення робіт, пов’язаних із підготовкою дисертації або докторської дисертації, надання психологічної та юридичної допомоги щодо навчання.
Загальний бюджет програми фінансується Фондом двосторонніх відносин за програмою фундаментальних досліджень, оператором якої є Національний науковий центр.