Науковий семінар на тему: “Патогенетичне і діагностичне значення мікро-РНК”

12 червня 2023 року о 11.00 год викладачами кафедри лабораторної медицини: кандидатом медичних наук, доцентом Федечко Й.М. та завідувачем кафедри лабораторної медицини, заслуженим працівником освіти України Федорович У.М. було проведено науковий семінар на тему: “Патогенетичне і діагностичне значення мікро-РНК”.

З вступним словом – мультимедійною доповіддю про Національну базу генетичної інформації виступила Федорович У.М. Платформа забезпечує збір, зберігання, використання і передачу генетичної інформації в стандартних світових форматах. Генетичні дані в першу чергу необхідні для розвитку персоналізованої медицини, коли при любому захворюванню допомога людині надається з врахуванням його ДК-аналізу.

Доцент кафедри Федечко Й.М. детально зупинився на регуляторних процесах при реалізації генетичної інформації, зокрема новому класі молекул РНК – мікроРНК. Ці дослідження розширюють можливості  ранньої і точної молекулярно-генетичної  діагностики, оскільки характеризуються високою чутливістю та специфічністю. Розкриття механізмів  регуляційних впливів мікроРНК    відкриває нові можливості   пошуку  і застосування терапевтичних препаратів.