Характеристика вакцин проти COVID-19. Перспективи вакцинації у світі та в Україні

8 грудня 2020 р. співробітники  кафедри лабораторної медицини ВНКЗ ЛОР «Львівська медична академія імені Андрея Крупинського»  к.мед.н., доц. Федечко Й.М.  та  проректор з навчальної роботи к.хім.н.  Сойка Л.Д.  під керівництвом завідувача кафедри Федорович У.М. провели науковий семінар на тему: «Характеристика вакцин проти COVID-19. Перспективи вакцинації  у світі та в Україні». Семінар відбувся в історичний день, коли у Великій Британії  проведено  перше в Європі  щеплення проти коронавірусної інфекції.      Л.Д. Сойка розкрила актуальність проблеми, значення  вакцинації  для подолання  пандемії  COVID-19. Перед  ученими всього світу виникає багато питань, що потребують дослідження і вирішення: критерії  вибору безпечної  та  ефективної  вакцини (врахування технології виготовлення, ціни препарату, країни-виробника, побічної дії вакцини), тривалість  набутого імунітету, критерії відбору  різних груп населення для першочергової вакцинації.      Й.М. Федечко, використовуючи  мультимедійну презентацію, на високому науковому рівні навів цікаві дані про способи виготовлення  і типи вакцин, які винайдені в різних країнах і пройшли клінічні випробовування, можливість їх застосування, переваги і недоліки препаратів, проблеми, які виникнуть під час застосування вакцин. Особливу увагу звернено на необхідність  формування в населення прихильності до проведення вакцинації з метою забезпечення надійного колективного імунітету.