22.04.2021 року відбувся онлайн науковий семінар на тему: «Гельмінтози та їх характеристика. Аналіз паразитарної захворюваності на території Львівської області.», підготовлений викладачами  кафедри лабораторної медицини Різун Г.М.,  Цюник Н.Ю. та зав. паразитологічної лабораторії ДУ “Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України” Іваник Русланою Юріївною.      Метою дослідження було узагальнення відомостей про гельмінтози та аналіз паразитарної захворюваності населення Львівської області. Метод дослідження – статистичний-ретроспективний аналіз паразитарної захворюваності згідно даних ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України”.      У першій частині доповіді викладач  Різун Г.М. представила онлайн мультимедійну презентацію на тему: «Гельмінтози та їх характеристика». Доповіла, що на сьогодні паразитарні захворювання є найпоширенішими у світі, майже 90% усіх паразитарних захворювань – це гельмінтози. Більш детально висвітлено поширеність гельмінтозів Львівської області, а саме Аскаридозу, Трихуроз та Ентеробіозу. За даними американських паразитологів виявлено, що   85% – 95% американців уражені гельмінтозом. За даними ВООЗ в Європі заражений гельмінтозом кожен третій житель, в Україні кожен десятий.       У другій частині доповіді викладач Цюник Н.Ю. доповіла про епідемічну ситуацію, що стосується найпоширеніших гельмінтозів у Львівській області –  Аскаридоз, Трихуроз, Ентеробіоз. Узагальнила правила роботи та техніку безпеки при паразитологічних дослідженнях. Представила у вигляді діаграм та проаналізувала результати дослідження Львівського обласного лабораторного центру за період 2018-2020р:
  1. Захворюваність гельмінтозами населення Львівської області за період 2018-2020р.
  2. Аналіз захворюваності дорослого населення і дітей 2018-2020 р.
  3. Аналіз розповсюдження аскаридозу та ентеробіозу серед дитячого населення у віковій структурі в період 2018 – 2020 р.
  4. Аналіз захворюваності гельмінтозами визначених груп населення в період 2018-2020.
  5. Аналіз обстежень та виявлених інвазивних хворих на гельмінти визначених груп населення в період 2018-2020.