Вебінар ВООЗ EPI-WIN: реагування на надзвичайну ситуацію, пов’язану з міпоксом: захист громади

4 вересня 2024 року відбувся вебінар ВООЗ EPI-WIN: реагування на надзвичайну ситуацію, пов’язану з  міпоксом: захист громади” у якому взяла участь завідувач кафедри лабораторної медицини Федорович У.М.

Глобальний спалах віспи, який почався у 2022 році, призвів до понад 100 000 підтверджених випадків, про які повідомили ВООЗ. Швидке поширення нового штаму Clade 1B, особливо у східній ДРК і сусідніх країнах, а також його нещодавнє виявлення у Швеції та Таїланді підкреслюють зростаючу загрозу. Ця ескалація ситуації призвела до оголошення надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я міжнародного значення 14 серпня 2024 року.

ВООЗ у партнерстві з міжнародними та регіональними організаціями очолює глобальну реакцію, забезпечуючи стратегічне лідерство, у тому числі шляхом надання клінічної експертизи для покращення підтримуючої терапії як у лікарнях, так і вдома; розробка та оновлення рекомендацій щодо реагування на Mpox, які включають заходи контролю профілактики інфекцій, способи скринінгу, сортування та ізоляції пацієнтів, а також способи лікування легких і складних Mpox, включаючи ураження шкіри, ускладнення з очима, біль, правильне харчування та гідратацію.

Метою вебінару було надання швидкого огляду ситуації з Mpox та  практичних вказівок щодо лікування легких і важких пацієнтів на основі Тимчасових рекомендацій ВООЗ, розроблених у 2022 році. Це включає вказівки в африканському контексті, де визнання Mpox висип і домашній догляд можуть бути складними.

Доповідачами були:

Доктор Недрет Еміроглу, ВООЗ
Професор Люсіль Блумберг, ID консультант, Південна Африка
Доктор Андре Хамама, CDC Африка/Ефіопія
Доктор Стів Вуллі, Ліверпульська школа тропічної медицини, Великобританія
Доктор Нерісса Мудлі, дерматолог, Південна Африка
Доктор Стів Є, UNMC, США

Дякуємо доповідачам за можливість безперервного професійного розвитку!