Академічна мобільність у навчальному процесі фармацевтів

7 вересня 2023 р. кафедрою фармації був організований дуже цікавий захід – зустріч з докторкою фармацевтичних наук, професоркою кафедри органічної хімії та фармації Волинського національного університету імені Лесі Українки п. Мар’яною Федоровською. Запропонова лекція на тему «Особливості аптечного виготовлення ліків за кордоном» є дуже актуальною для фармації України, бо на жаль, цей напрямок діяльності аптек, майже зруйновано. І дослідження, які провадить лектор, є спробою повернути аптекам індивідуальне виготовлення лікарських форм за рецептами лікарів. У світі налагоджена система забезпечення аптек активними фармацевтичними інгредієнтами, в тому числі морфіном чи листям канабісу, різноманітними допоміжними засобами як для приготування так і пакування екстемпоральних лікарських форм. Для кожного пацієнта лікар має можливість вибрати відповідну лікарську форму, чи порошки в капсулах, чи медичні желейки та льодяники, чи розчинні таблетки, чи пастилки. Дуже продуманим є забезпечення аптек засобами механізації для прискорення приготування лікарських форм, естетичного та зручного пакування.

Після лекціі відбулося обговорення, в якому прийняли участь п.Наталія Єфіменко, п.Наталія Дуб, п.Софія Терещук. Для здобувачів освіти групи ІІІ ФМ 21 також було цікаво так ґрунтовно розширити свої знання з технології ліків.

Сподіваємося, що наші вихованці також будуть в недалекому майбутньому так виготовляти лікарські форми в українських аптеках!